KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 14367027
*
nr 1436 7027
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Blyertsteckning, "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 18:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 17:13:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om David Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckning david wallin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14
*
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om David Wallin
nr 1436 7027
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Blyertsteckning, "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 17:13:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om David Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckning david wallin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14